محصولات K-FLEX

شرکت L’ISOLANTE K-FLEX (لیزولانته کی فلکس) در سال ۱۹۸۹ میلادی در منطقه Roncelo واقع در میلان ایتالیا، اقدام به تأسیس خط تولید نسل جدیدی از عایق های حرارتی و برودتی نمود. این عایق ها که از جنس فوم سلول بسته الاستومری ( NBR & EPDM ) و تحت نام تجاری K-FLEX تولید می گردد به دلیل قابلیت های منحصر به فرد خود، به سرعت در تمام صنایع از قبیل ساختمان و تأسیسات، نفت و انرژی، صنایع دارویی، صنایع خودرو سازی و … مورد استفاده قرار گرفت.

با افزایش تقاضا از کشورهای مختلف و گسترش بازار عایق های K-FLEX ، این شرکت جهت پاسخگویی به نیاز روزافزون بازار، با تأسیس دفاتر فروش و خط تولید منطقه ای، اقدام به ایجاد یک شبکه فروش جهانی نمود، به طوری که اکنون شرکت K-FLEX ایتالیا با بیش از ۷۰ دفتر نمایندگی فروش و ۱۱ کارخانه در مناطق مختلف جهان، بزرگترین تولید کننده این عایق ها در دنیا می باشد.
گروه صنعتی سانا عایق، از اواخر سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را به عنوان نماینده رسمی و انحصاری K-FLEX آغاز و برای نخستین بار صنعت عایق کاری ایران را با عایق های فوم الاستومری آشنا نمود.


اینک، گروه صنعتی سانا عایق پس از یک دهه فعالیت موفق به عنوان یکی از کارخانه های مجموعه L’ISOLANTE K-FLEX علاوه بر ایران، وظیفه عرضه عایق های الاستومری را به کشورهای همسایه از جمله افغانستان و عراق را نیز عهده دار می باشد.

محصولات K-FLEX

عایق فوم الاستومری رول

عایق فوم الاستومری رول

عایق های فوم الاستومری K-FLEX

عایق های رولی جهت عایق کاری کانال ها، مخازن، لوله های سایز بسیار بالا و اتصالات مورد استفاده قرار می گیرند. این عایق ها محصولی ایده آل برای جایگزینی با عایق های سنتی بوده و دارای کاربرد وسیعی در در صنایع مختلف از جمله: تهویه مطبوع (HVAC&R) ساختمان، نفت، گاز، پتروشیمی غذایی،  بهداشتی، دارویی، بیمارستانی، شیمیایی خودروسازی و … می باشند. و نیز دارای تاییدیه ها و استاندارد های متعدد داخلی و خارجی می باشد.

 جدول ضخامت ها

ضخامت های رول عرض رول
۶ – ۹ – ۱۳ – ۱۶ – ۱۹ – ۲۵ – ۳۲ – ۴۰ – ۵۰ mm۱۲۰۰/۱۰۰۰ mm

 جدول استانداردها

INSO 16837 EN 14304 EN 13501 DIN 4102
ASTM E84 EN 12667EN 12086DIN 1988

  انواع عایق های رول الاستومری:

۱. عایق های رول K-FLEX SHEETS

این عایق ها، بهترین راه حل برای عایق کاری کانال ها،مخازن و لوله های سایز بالا و … می باشند و نصب را بسیار آسان و سریع می کنند.

ویژگی ها:

– استفاده آسان و سریع

– اقتصادی

– انعطاف پذیری بالا

 2. عایق های روکش دار K-FLEX


سیستم AL CLAD (روکش آلومینیومی) K-FLEX یک سیستم تکمیل شده عایق های الاستومری بوده که با روکش آلومینیوم چند لایه پوشش داده می شود.
این عایق ها بواسطه ویژگی های فیزیکی خود در مقابل اشعه ماورا بنفش (UV) و ذرات ریز معلق در هوا و ضربات فیزیکی مقاوم می باشند.
در عین حال، این عایق ها با داشتن اتصالات و ملزومات نصب پیش ساخته، نصب و نگهداری را بسیار آسان و سریع می نمایند.

ویژگی ها:

– تطبیق پذیر و قابل انعطاف

– هزینه نصب و نگهداری اقتصادی

– مقاوم در برابر UV و ضربات

– دارای ظاهری مناسب و زیبا

– افزایش طول عمر و کارآیی

 جدول سایز عایق های رول ساده و روکش دار مسلح

۱۳۰ ساده۱۳۰ مسلح۴۰۰ میکرون
۲۳۰ ساده۲۳۰ مسلح

۳. عایق های چسبدار K-FLEX


عایق های چسبدار بهترین گزینه برای عایقکاری کانال ها می باشند و موجب افزایش سرعت و سهولت نصب می گردند.

– خود چسبدار ساده

– خود چسبدار مسلح

عایق فوم الاستومری لوله

عایق های لوله ای جهت عایق کاری کلیه لوله های مسی، فولادی و پنج لایه با کاربرد وسیع و مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله: تهویه مطبوع، ساختمان، نفت، گاز، پتروشیمی غذایی، بهداشتی، دارویی، بیمارستانی، شیمیایی، خودروسازی و … می باشد..

  جدول ضخامت ها

قطر لولهضخامت های لوله طول
۶ to 114 mm۶ – ۹ – ۱۳ – ۱۶ – ۱۹ – ۲۵ – ۳۲ – ۴۰ – ۵۰ mm۲ m

جدول استانداردها 

INSO 16837 EN 14304 EN 13501 DIN 4102
ASTM E84 EN 12667EN 12086DIN 1988

انواع عایق های لوله ای:

۱. ساده

۲. چاکدار

۳. روکش دار

۴. چاکدار چسبدار

۵. روکش دار چاکدار چسبدار 

عایق فوم الاستومری شانه تخم مرغی


این عایق ها که از جنس عایق های فوم الاستومری می باشند، به عنوان جاذب صوت در انواع دیواره ها، سقف ها، لوله ها، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرند. این عایق ها به منظور سهولت در نصب به صورت خود چسبدار نیز قابل ارائه می باشد.

اتصالات پیش ساخته فوم الاستومری

 زانویی ها، قسمت های T شکل و سایر اتصالات پیش ساخته K-FLEX به صورت ساده و با انواع روکش آلومینیوم قابل ارائه در انواع سایزها و ضخامت ها می باشند. با استفاده از محصولات پیش ساخته علاوه بر عایق بندی بهتر اتصالات، می توان سرعت نصب را تا ۷۰ درصد افزایش داد.

ملزومات نصب

۱. روکش آلومینیوم (AL CLAD) چسبدار و بدون چسب

تمامی این روکش ها برای مصارف داخلی و خارجی جهت مقاومت در برابر رطوبت، ضربات قیزیکی و شرایط جوی قابل استفاده می باشند.

۲. چسب مخصوص عایق K-FLEX

این چسب با فرمولی مخصوص جهت نصب عایق های الاستومری ساخته شده است.

قابل عرضه بصورت ۱ و ۳ کیلوگرمی

۳. نوار درزگیر چسبدار K-FLEX


نوار درزگیر چسبدار K-FLEX از جنس عایق و به صورت چسبدار می باشد. این نوارهای درزگیر جهت اطمینان از عدم نفوذ گرد و غبار و بخار آب، تقویت اتصال درز عایق ها، جلوگیری از اتلاف انرژی از محل درزها مورد استفاده قرار می گیرند. قابل ارائه در عرض های ۲، ۳، ۵، ۷، ۱۰ سانتیمتر.

۴. نوار درزگیر چسبدار آلومینیومی


جهت درزبندی و اطمینان از عدم نفوذ غبار و بخار آب برای درز عایق هایی که دارای روکش آلومینیومی هستند مورد استفاده قرار می گیرد و برای هر نوع روکش آلومینیومی نوار درزگیر از همان نوع ارائه می گردد. نوار درزگیر آلومینیومی ساده/مسلح قابل ارائه در عرض های ۲، ۳، ۵، ۷، ۱۰ سانتیمتر.

۵. نوار درزگیر برزنتی / پلیمری


این نوار درزگیر چسبدار از جنس پلیمر می باشد و جهت محکم نمودن عایق دور زانوها،اتصالات و … قابل استفاده می باشد. قابل ارائه در عرض های ۳،۵،۷ و ۱۰ سانتیمتر.